Iako danas i muškarci i žene privređuju i donose novac u kuću, kao da je nepisano pravilo da je muškarac taj koji treba da radi i da izdržava svoju porodicu. Iako je u nekim zapadnim zemljama zakonski regulisano da otac može uzeti porodiljsko odsustvo i ostati uz bebu dok majka radi, na Balkanu je to još uvijek nemoguće.
Muškarac je taj koji treba da zaradi dovoljno za svoju porodicu i omogući im ugodan život – dok istovremeno treba da bude dovoljno sa svojom djecom, da ima dovoljno slobodnog vremena za sebe i za svoju suprugu/partnerku. To je, naravno veliki pritisak. Veliki broj istraživanja je vršen na temu najčešćih izazova sa kojima se muškarci tokom života suočavaju.: Najprije, poteškoće u pronalasku djevojke; nezadovoljstvo fizičkim izgledom, nezadovoljstvo poslom, stres, depresija, burnout, monotonija bračnog života, nezadovoljstvo izgledom supruge nakog porođaja…
Sa dolaskom zrelosti, počinje i kriza srednjih godina, koja se kod svakog muškarca i žene ispoljava drugačije. Javlja se žal za prohujalom mladošću i pokušaji da se „podmladi“. Pozitivni pokušaji su: ulaganje u fizički izgled, putovanja, osvježavanje svakodnevnice, i sl. Na žalost, postoje i negativni načini suočavanja sa krizom: alkohol i kocka, pronalazak ljubavnice/ljubavnika, zloupotreba sredstava za smirenje i sl.
Kroz rad sa psihologom možete se sa svim ovim izazovima suočiti i riješiti ih u svoju korist. Često je sama izmjena perspektive iz koje sagledamo problem velika pozitivna promjena.
Online, putem Skype sastanaka
Utvrđujemo probleme na kojima želite raditi, te procjenjujemo okvirno vrijeme rada. Nakon toga, pristupamo radu na problemu.